23. Президент Спілки:
- здійснює керівництво організаторською, соціально-побутовою, виробничо-господарською та фінансовою діяльністю правління Спілки;
- представляє Спілку у відносинах з державними органами і громадськими організаціями України та у міжнародних відносинах;
- координує програми діяльності Спілки з творчих питань;
- організує виконання рішень правління Спілки;
- пропонує пленуму правління кандидатури віце-президентів;
- щорічно звітує про свою діяльність на пленумах правління. Обирається президент строком на три роки.
При відсутності президента його обов'язки виконує один з віце-президентів або призначений президентом член президії.
24. Ревізійна комісія Національної спілки архітекторів України незалежна від відповідних керівних органів Спілки в своїй діяльності:
- контролює дотримання Статуту, рішень з'їзду, пленумів правління;
- обирає з свого складу голову, заступника голови і секретаря комісії;
- проводить засідання не рідше двох разів на рік;
- здійснює постійний контроль за фінансово-господарською діяльністю Спілки;
- надає методичну консультативну допомогу ревізійним комісіям місцевих організацій Спілки;
- звітує про свою діяльність на з'їзді.
Всі місцеві організації, творчі та виробничі установи Спілки зобов'язані складати звіти і подавати необхідні матеріали на вимогу ревізійної комісії.
25. Кошти Спілки складаються з:
- вступних і членських внесків;
- доходів від виробничо-господарської діяльності установ, організацій, підприємств Спілки, в тому числі від здавання в оренду приміщень в будинках, які є власністю Спілки і знаходяться на балансі Спілки або її місцевих організацій, і майна;
- добровільних і благодійних внесків окремих осіб та організацій (як вітчизняних, так і зарубіжних), допомоги майном, роботами та послугами, що надаються безкоштовно;
- надходжень з державного бюджету;
- спеціальні відрахування за використання на території України творів архітектури, які стали суспільним надбанням;
- винагороди за управління майновими правами суб'єктів авторського права і (або) суміжних прав;
- інших відрахувань і доходів, які одержує Спілка в установленому порядку.
26. Майно Спілки відображається на її балансі, який складається у порядку, встановленому законодавством України. Право розпоряджатися і управляти нерухомим майном Спілки належить правлінню.
Право розпоряджатися нерухомим майном Спілки, яке знаходиться на балансі місцевих організацій, правління Спілки може доручити головам відповідних місцевих організацій, видаючи "Довіреність" терміном на один рік.
Інше майно Спілки у визначеному обсязі може передаватися місцевим організаціям або створеним нею госпрозрахунковим установам і організаціям у тимчасове або довічне користування.
27. Переказ або видача грошових коштів Спілки з рахунків проводиться за розпорядженням президента, віце-президента, відповідального за фінансово-господарську діяльність Спілки.
28. Спілка є юридичною особою, знаходиться на самостійному балансі, має рахунки в установах банків, мас статус неприбуткової організації, печатку і штамп із своїм найменуванням, зразки яких затверджуються правлінням і реєструються в установленому порядку.
29. Спілка не відповідає по зобов'язаннях, своїх членів і створених нею підприємств і організацій, так як і вони - по зобов'язаннях Спілки.
30. Спілка припиняє свою діяльність шляхом реорганізації або ліквідації. Реорганізація здійснюється за рішенням з'їзду. Ліквідація здійснюється за рішенням з'їзду або на підставі рішення суду.
31. Кошти та інше майно Спілки, в тому числі в разі її ліквідації, не можуть перерозподілятись між її членами і використовуються для виконання статутних завдань або на благодійні цілі, а у випадках, передбачених законодавчими актами, за рішенням суду спрямовується в доход держави.
32. Місцезнаходження правління Спілки - м. Київ.
Сторінка 3